Co s komunisty Okázalý antikomunismus českých politiků vychází z předpokladu, že když jde třeba sjednotit národ, učiní se tak nejlíp nadáváním na komunisty. Zdá se, že to už neplatí.
Lidovecké sumo Je hlavním účelem lidovecké účasti ve vládě bránit sbližování ČSSD s komunisty, nebo podílet se na rozumné politice? Na okraj rozhovoru M. Kalouska v MfD.
Fejeton: Židle Jímavý příběh 323 židlí z Schönbrunnu, které se připletly do znárodňovacího reje v poválečném Československu.
Václav kontra Boleslav Vracím se ještě k svatováclavskému výročí připomenutím článku, který jsem uveřejnil v Lidových novinách někdy v roce 2000. Článek vzbudil tehdy zuřivou reakci slavného českého publicisty Dušana Třeštíka. Kdyby tomu tak nebylo, připadal by mi nedokonalý.
Vyčíslení válečných škod Polským politikům, zejména pravici a zejména fundamentalistům z PiS, nestačí distance Svazu vyhnaných, ani distance kancléře Schrödera od Pruské majetkové správy a od majetkových nároků jednotlivců.
|
Ještě k případu Lubina Kýčovité prožívání emocionálně zatížených případů se může velmi snadno dít na úkor věcnosti a spravedlnosti. Článek doplněn.
Petrovští táhnou do EU Zaslouží si Turecko členství v EU? Proč ne, když si ho zasloužila Česká republika.
Billboardová válka To, o čem by měli autoři volebních kampaní potenciální voliče přesvědčit, je, aby hlasovali pro jejich strany. Ne proto, že ti ostatní jsou pitomci, ale proto, že oni jsou chytří: že mají dobrý program a vědí, jak na to.
Věc: udělení Bobříka vyčůranosti za měsíc říjen 2005 Laureátem je místopředseda ODS a stínový ministr vnitra Ivan Langer.
Audiatur et altera pars Senátoři Bárta a Zlatuška v senátní rozpravě k návrhu novely trestního zákona, zakazující podporu a propagaci komunismu.
|
Přežije Evropa rok 2084? Proč evropská společnost dosud nemá účinné prostředky na obranu před islámským fanatismem?
Rovnítko mezi dnešní a bývalou ČSSD je zavádějící Ivan Klíma dělá tutéž chybu jako ti, jež kritizuje, když klade rovnítko mezi dnešní ČSSD na jedné straně, a historickou čs. sociální demokracii na straně druhé.
Případ Jana Beneše Být starým člověkem je na silnicích postkomunistického Bandolera přitěžující okolnost. Člověk, který v děsu prchá před poplašňákem, je na koni, když si může vyskočit na dědka (předpokládá, že se nedokáže bránit). Článek doplněn.
Ještě k případu Beneš Ještě jedna malá poznámka na okraj rozhodnutí okresního soudu v Příbrami.
Dokument: Závěrečná řeč obhájce JUDr. Milana Hulíka ve věci Jana Beneše Okresní soud Příbram 12. října 2005 Následující text jsem převzal z mailu, který rozeslal na řadu adres (mj. i na adresu Událostí) pan Jan Šinágl. Řeč dr. Hulíka jsem neredigoval, za správnost neručím.
Host do domu, hůl do ruky Český fundamentalistický antikomunismus má přece jen s těmi komunisty aspoň něco společného: na tom, co se mělo po válce udělat s Němci, se s Grebeníčkem nebo Filipem docela dobře shodne.
|
Čest stavu lékařského Ke sporu Rath – Klaus: profesní organizace s povinným členstvím, na něž je vázána možnost vykonávat povolání, může fungovat jen ve společnosti, která nemá problém s pojmem „čest“. Článek doplněn.
Kolotoč nesplněných přání Podle agentury STEM by v příštích volbách skoro polovina oprávněných voličů volila nějakou novou stranu, ovšemže za podmínky, že by odpovídala jejich představám.
Sláva a pád vicepremiéra Jahna Postup ing. Jahna je školním případem toho, jak nezakládat novou stranu: totiž vlézt do strany stávající a pokusit se jí vnutit cizorodý program.
Fejeton: Černá smrt Na téma ptačí chřipka: zabarikádovali jsme se v české kotlině proti smrti a zatím to aspoň částečně fungovalo. Budoucnost je však nejistá.
Dokument: právní normy, stanovy, předpisy související se sporem Klaus – Rath Jako přílohu k článku o sporu dr. Ratha s prezidentem Klausem tu shrnujeme podstatná ustanovení zákonů a předpisů, týkajících se problémů, o nichž v článku hovoříme: totiž střetu zájmů, kompetence orgánů ČLK, pokud jde o změny stanov a řádů, a zastupování prezidenta ČLK.
|
Svéráz oslav české státnosti Svátek, pojatý jako oslava české demokratičnosti, mocně přitahuje pozornost podivných politických uskupení. Čím to je? Je tu zjevně jakýsi problém.
O úlevné moci prezidentského slova Ve srovnání s minulostí působil včerejší Klausův projev při příležitosti státního státu uklidňujícím dojmem: svědčí o tom, jak velký kus cesty jsme urazili od šedesátých let minulého století.
Babí léto dlouhého míru K íránským výpadům na adresu Izraele: svět ve kterém žijeme, je jiný než ten, který ze setrvačnosti oslavujeme.
|