Od politické korektnosti k politickým procesům Daniel Landa byl v médiích obviněn, že si svůj poslední plakát ozdobil protektorátní vlajkou. Klaus znovu zlobí s globálním oteplováním.
Mašínové Mašínové se rozhodli vést občanskou válku a používali prostředky občanské války v době, kdy žádná občanská válka nebyla.
Nenávist jako motor české politiky Komunisté se během času vypracovali do pozice rovnocenného a vyhledávaného partnera a spojence, jímž si ve vzájemném politickém zápase příležitostně rád poslouží kdekdo.
Kosovo Vnášet do divokých konfliktů mezi národnostmi někdejší Jugoslávie představy o vinících a obětech, spravedlivých a nespravedlivých je nevěcné. Existují tu jen silnější a slabší.
Glosa na pondělí: Při sebeobraně nepřehánět! Pokud je někdo napaden (jako například Izrael), hlavní starostí světových mírotvorců z OSN je pečovat o to, aby se nebránil příliš rezolutně.
Glosa na úterý: Co udělá ministr Schwarzenberg? Zelení a zvláště ministr Schwarzenberg postavili před časem problém Čunek jednoznačně: buď my, nebo on. To si politický subjekt může dovolit za dvou předpokladů: že věc sama za to stojí, a že on sám na to má.
Glosa na středu: Diplomovaní odbojáři K návrhu zákona o účastnících protikomunistického odboje a o účastnících odporu proti komunismu.
Glosa na čtvrtek: Václav Klaus o Rusku Přirovnávat jeho dnešní situaci k sovětskému režimu je podle prezidenta nesprávné, jde o kvalitativní rozdíl. A v bývalých komunistických zemích je prý minulost daleko více překonána než v těch, které tuto zkušenost neudělaly.
Glosa na pátek: Libusse, quelle horreur! Poznámka na okraj prezidentské inaugurace.
|
Falešné mesiášství v polistopadové politice Spor dvou ideologických mesianismů je všeobecně považován za zásadní střet české polistopadové politiky a lidé jsou nepřímo nuceni, aby se „vybarvili“, tj. přidali na jednu nebo na druhou stranu. Skutečná nebezpečí jsou však jinde.
Vyhraněné pravdy o minulosti Je důležité mít svobodu říci svou pravdu. Je ale stejně důležité snažit se svou pravdu prosadit přesvědčováním a argumenty. Polemika s T. Zahradníčkem z MfD.
Anschluss V Rakousku se vedou diskuse o tom, zda bylo Rakousko první Hitlerova oběť nebo zda se přidalo dobrovolně. Je to podobná otázka, jako zda byla ČSR Stalinovou obětí nebo mu vlezla do chřtánu dobrovolně.
Glosa na pondělí: Jak si jsou Češi a Maďaři podobní! K maďarskému referendu o platbách u lékaře.
Glosa na úterý: Zase jeden, co neuměl trpět K případu evangelického duchovního Jana Šimsy: lehce opožděná rehabilitace.
Glosa na středu: Zkáza lodi Wilhelm Gustloff Kdykoli je řeč o nějakém konkrétním případě, kdy přišly o život tisíce, případně desetitisíce německých civilistů, je třeba napřed zdůraznit, že před polskými, ruskými tec. obětmi mají malou váhu a že si za to vlastně mohli sami.
Glosa na čtvrtek: Přeběhlice v nejlepším slova smyslu Problém poslankyně Šojdrové.
Glosa na pátek: Šibalství Jiřího Paroubka Předseda ČSSD, legitimita vlády a extrémní pravice.
|
Švejnarovci a KSČM Neexistují bohužel důvody, proč KSČM zakázat. Zato existuje spousta důvodů, proč ji nevolit. A o to by především mělo jít. Polemika se senátorem Jaromírem Štětinou.
O práskačství a práskačích Pokus o přesnější vymezení tohoto způsobu chování, v naší společnosti tak rozšířeného.
Jiří Paroubek bojuje za svobodu vědy Zdá se, že v případě Ústavu pro studium totalitních režimů panu Paroubkovi nevadí, že by byla věda politizována, nýbrž že by byla politizována ze strany ODS a pod její kuratelou.
Glosa na pondělí: Morálka papalášů K událostem v Tibetu se vyjádřil i předseda ČSSD Paroubek.
Glosa na úterý: Na pořadu dne opět „kartáče“ Co asi přinesou pravidelné schůzky prezidenta s premiérem a vládou?
Glosa na středu: Souboj titánů na pokračování Václav Havel a Václav Klaus: problém není v tom, co oba diskutéry dělí, ale co je spojuje, totiž úsilí, jak co nejlépe zmanipulovat veřejnost.
Glosa na čtvrtek: Zásadový nepřeběhlík Hovorka Pan Hovorka není žádný přeběhlík: považuje se za vládního poslance a bude se za něj skálopevně považovat do té chvíle, než se vláda jeho přičiněním sesype.
Glosa na pátek: Velkopáteční glosa Tři pětiny našich občanů přeje, aby se Velký pážátek stal svátkem (tj. byl zařazen mezi „ostatní svátky“, které sice nejsou zdaleka tak významné jako 28. říjen, ale mají s ním přesto společné, že se nemusí se do práce.
|
|