Glosa na pondělí: Může si prezident vybírat velvyslance? Způsob, jímž se nyní pokouší prezident Zeman prosadit na post velvyslance do Bratislavy paní Livii Klausovou, je pozoruhodný kvůli navrhované osobě, ale i - a to především - pokud jde o technickou stránku věci.
Glosa na úterý: Vztyčování fangle: gesto, které nic neznamená Že „klausovci“ hystericky přehánějí, když přirovnávají Zemana k Háchovi, je zjevné na první pohled. Samo vztyčování fangle je sice okázalé a pragmatické gesto, avšak samo o sobě prezidenta ČR vůbec k ničemu nezavazuje.
Glosa na pátek: Na politické scéně chaos Volební model, s nímž včera přišla agentura PPM Faktum, nepřinesl nic překvapivě nového. Postupně vzrůstá virtuální strana otrávených lidí.
Odpověď Milana Štěcha Na Dopis ústavním a politickým představitelům ohledně inauguračního projevu prezidenta Zemana odpověděl i předseda Senátu Parlamentu České republiky Milan Štěch.
Odpověď na dopis pana Milana Štěcha Také na dopis pana předsedy Senátu Milana Štěcha jsem odpověděl sám za sebe osobním dopisem, nemám právo hovořit za ostatní signatáře Dopisu ústavním a politickým představitelům. Bohumil Doležal
Reakce sekretariátu Bohuslava Sobotky Na Dopis ústavním a politickým představitelům ohledně inauguračního projevu prezidenta Zemana.
Debata Událostí (pokračování) Další příspěvky do debaty Událostí. Vzhledem k tomu, že jeden z nich se odkazuje k předešlému, dávám k dispozici rubriku vcelku.
|
Osobní poznámka k dopisu Petra Nečase Na dopis premiéra Nečase nebudu odpovídat, považuji však za důležité se k němu vyjádřit.
Nový jev na politické scéně: boboústav Vývoj kolem ÚSTR už od jeho vzniku jistě není, jak se dnes s oblibou říká, „černobílý“. Bez ohledu na to je zjevné, že TR jde o zglajchšaltování instituce se zjevně politickým pozadím a že účelem je zbavit ji jakéhokoli smyslu.
Odpověď Petra Nečase Na Dopis ústavním a politickým představitelům ohledně inauguračního projevu prezidenta Zemana odpověděl i předseda vlády české republiky Petr Nečas.
Glosa na středu: Normalizace Ústavu pro studium totalitních režimů Výměna ředitele ÚSTR (jistě nezůstane jen u ní) znamená normalizaci té instituce ve smyslu u nás obvyklém.
Třídní boj pravice s levicí V důsledku nešťastného běhu dějin se tak u nás pod pojmem „socialismus“ rozumí dvě docela různé věci, znamená křížení neslučitelného, demokracie a orientálního despotismu.
Glosa na pondělí: Revoluce v Kocourkově Představte si, že zhruba měsíc projíždějí hlavním městem Vaší země auta s tlampači a naléhavý hlas Vám sděluje: Vážení spoluobčané, dáváme Vám na vědomí, že dne 7. dubna ve 13.00 hodin proběhne na Václavském náměstí státní převrat.
|
|
Prezident Zeman, „odsun“, dekrety V předvečer státní návštěvy v Rakousku poskytl prezident Zeman rozhovor agentuře APA. Hovořil v něm mimo jiné i o Benešových dekretech a o „odsunu“ sudetských Němců.
Pokračování debaty Událostí Nával práce mi v poslední době zabránil, abych kontinuálně pokračoval ve vedení Debaty Událostí, která díky tomu tak trochu usnula. Prosím, věnujte těmto řádkům pozornost.
Glosa na pondělí: Sport v PS PČR: Poslanci se polidšťují Minulý týden vyšlo najevo, že se podařilo ustavit dvacetičlenný tým napříč politickým spektrem, který bude hájit naše národní zájmy na fotbalovém turnaji parlamentů pokrokového světa v Soči (nyní Ruská federace).
Glosa na úterý: Neberte ho až tak vážně, aspoň ne vždycky V sobotu poskytl prezident Zeman rozhovor bavorskému regionálnímu deníku Passauer Freie Presse. Způsobil tak doma dost velký rozruch, včera např. na něj reagovali v televizi čelní čeští politici.
Glosa na středu: Prezident Zeman si může dovolit úplně všechno Spor o velvyslance eskaluje, Schwarzenberg a Nečas v klinči.
|
Oslavujeme dostatečně osvobození? Tedy přesněji řečeno osvobození Rudou armádou v květnu 1945. Tuto otázku si klade v pátečním Právu sociolog Antonín Rašek, názorově dejme tomu blízký Miloši Zemanovi.
Česká republika mezi Západem a Východem To, co se stalo v poslední době, od Zemanova vyhlášení války „podstatné části médií“ přes úsilí o tiché rozšíření prezidentských pravomocí až po boj o ÚSTR je třeba chápat v rámci nové situace, v rámci druhé České republiky, jejímž Charlesem de Gaullem se Zeman zjevně hodlá stát.
Prezident Zeman zase zůstal svůj Tedy tvrdí to aspoň sociolog Antonín Rašek v dnešním Právu (Úskalí ahistorického pohledu), a aspoň v tom jediném má jistě pravdu. Týká se to prezidentova nedávného vyjádření, že sudetští Němci mohou děkovat za odsun, protože jim jinak hrozil trest smrti.
Jak malá růžová prasátka společně vzdorují „poloprezidentskému systému“ ODS částečně modifikovala své stanovisko ke jmenování velvyslanců, TOP09 naopak na svém postoji ke konfliktu kolem ÚSTR nebude nic měnit.
|
|