indexok_r2_c02.gif(2 kb)    
Uvodní strana Sem můžete psát Dopisy čtenářů Archiv

1.1. - 14.11. 2018

Archiv

Co týden dal 1.1. - 14.1.2018

 

 

 

 

 

 • Poslední polemika s Michaelem Žantovským

  Vyčítal jsem panu Drahošovi, že lakuje skutečnost na růžovo, když tvrdí, nejsme v situaci, kdyby se k moci dostaly strany, které by pak demokracii zničily“. Podle mého názoru to naopak velmi reálně a bezprostředně hrozí. S panem Žantovským už napříště polemizovat nebudu, nemá to smysl.

 

 

 • Miloš Zeman má problém

  Volba Jiřího Drahoše prezidentem nasype písek do zatím hladce fungujícího systému Nových pořádků. Stávající politická krize se tím prohloubí. Děje se tak v atmosféře plné emocí a hysterie. Zkrátka, po Andreji Babišovi se nám teď narodil nový spasitel.

 • Co se dá očekávat od prezidentské volby

  Do nadcházející prezidentské volby vkládá řada lidí, zejména intelektuálů, velké naděje. Velmi se obávám, že jsou nepřiměřené. Volba nemá tu váhu, jaká se jí přikládá. Je ovlivněná tradičním pojetím prezidentské funkce, přičemž faktická možnost rezidenta výrazně ovlivnit politickou situaci této tradiční vážností zpravidla neodpovídá.

 • Žádný OLAF nás nespasí

  Aby nám EU v našich trablech s demokracií pomohla, musíme si o to aspoň trošku, aspoň náznakem věrohodně říci. Přiznejme si, že se nám to zatím vůbec, ani trochu nepovedlo. Výsledek říjnových voleb do PS mluví za vše.