indexok_r2_c02.gif(2kB)  
Uvodní strana Sem můžete psát Dopisy čtenářů Archiv

1.2. - 23.2 2013

Debata Událostí

Česká republika právě vstupuje (možná by bylo lépe říci „propadá se“) do další, nové etapy své existence. Připravovalo se to už dlouho, první významný krok na této nové cestě je nástup Miloše Zemana do prezidentské funkce, který se odehraje tento týden. Další kroky lze očekávat. Myslím, že by se o povaze a významu toho, co se stalo a ještě stane, mělo na různých úrovních veřejně diskutovat. Bohužel se to příliš neděje, lidé to berou na lehkou váhu. Ale jen z podobných diskuzí může vyplynout, jak se vlastně doba mění a co se v takto změněné době dá a má dělat. Rád bych takové rozpravě otevřel i své Události, které poté, co jsem loni v létě musel omezit jejich provoz, poněkud osiřely. Během dvanácti let, co je provozuji, jsem nabyl dojmu, že mezi jejich čtenáři jsou lidé, kteří by k věci mohli leccos říci. Aby bylo z čeho vyjít, a upřímně řečeno také proto, že bych debatu v rámci možností rád ovlivnil, dávám tu nejprve k dispozici svůj text k problému Česká republika anno 2013. Najdete ho zde. Je poněkud rozsáhlejší, snad ale ne zase až tak moc. Omlouvám se, je to svým způsobem shrnutí toho, k čemu jsem za posledních dvanáct let (a vlastně během celé mé veřejné činnosti) dospěl. V lecčems se opakuji, upřímně řečeno, nepřipadá mi to neužitečné. Protože má výkonnost je bohužel limitovaná, dám text k dispozici na pokračování, počítám ale, že do slavného 8. března to stihnu.

Jde v tuto chvíli o jednoúčelovou a jednorázovou obdobu někdejší rubriky „Dopisy čtenářů“. Je to jakási provizorní a možná dočasná skrovná náhražka facebookového profilu. Snad by mohla být otevřená pro trochu zevrubnější diskusi. Doufám, že mi to nepřeroste přes hlavu.

Připomínky, výhrady, poznámky a doplnění posílejte prosím jako v minulosti a na adresu Událostí (udalosti@bohumildolezal.cz).

Vyhrazuji si samozřejmě právo vybírat si a do diskuse vstupovat. A prosil bych o trpělivost, moderovat takovou diskusi je velmi pracné.

Bohumil Doležal

Události 3. března 2013