indexok_r2_c02.gif(2 kb)  
Uvodní strana Sem můžete psát Dopisy čtenářů Archiv

21.1. - 26.1. 2002

Bobřík vyčůranosti za měsíc leden 2002

bobrTento měsíc na sebe originálními politickými aktivitami upozornil předseda KDU-ČSL Cyril Svoboda. Nejprve takticky podpořil Miloše Zemana na samém začátku jeho tažení na Vídeň: Jörg Haider je i podle pana Svobody postfašista, lépe řečeno, z jeho projevu na pana Svobodu "zavanul duch projevu Adolfa Hitlera". Haider totiž "zaujal vysloveně nepřátelský postoj k českému národu". Pokud jde o duchy, je nepochybně předseda strany s klerikální tradicí tím nejpovolanějším; možná, že dokonce ovládá umění je vymítat. V tom případě by spojoval schopnosti exorcisty s citovým zaujetím vlastence, hájícího svůj národ.

To pokud jde o ideje. Pokud jde o praktickou politiku, dospěl pan předseda k závěru, že mrňavý politický partner v čtyřkoalici, ODA, neplatí dluhy a měla by se tedy buď sloučit s US, nebo být vyvržena z kandidátek. Na sloučení dal ODA (a vlastně taky Unii) lhůtu osmačtyřiceti hodin. Tato realistická lhůta, náhlé osvícení pana předsedy ve věci ODA i jeho solidarita s potenciálním koaličním partnerem ve věci vymítání fašismu z Rakouska z něj činí bezkonkurenčního kandidáta na bobříka vyčůranosti za měsíc leden 2002, kterého mu redakce Událostí tímto naděluje.

(Pozn.: Na druhém místě se umístil mluvčí prezidenta Havla pan Špaček, který o telefonickém rozhovoru Klestila s Havlem ohledně Zemanových výroků prohlásil, že byl krátký a proto jej není třeba obsáhleji citovat).

27. ledna 2002