indexok_r2_c02.gif(2 kb)  
Uvodní strana Sem můžete psát Dopisy čtenářů Archiv

3.12.-11.12. 2001

 

ARCHIV

Místo pro hosta: Jiří Pehe

Pane kolego Doležale,

jsem velmi rád, že mi věnujete v tisku i na svých webových stránkách tolik pozornosti. Vaše neonormalizační pojmosloví, kterým mne častujete (koryfej občanské společnosti, ideolog občanské společnosti, škůdce národa, člen bratrsva Pravdy a Lásky, atd.), mě vždy znovu pobaví a osvěží mi vzpomínky na kojzarovsky normalizační slovník.

Jenom by me zajímalo, za co jiného bojujete Vy než za Pravdu, když například pořád dokola píšete o Sudetských Němcích? Též si kladu otázku, jak je možné, že někdo, kdo byl místopředsedou (neúspěšné) strany, která kromě Vás, pokud se nemýlím, měla už jen další tři členy (Mandler, Štindl, Hradská), a který byl později poradcem šéfa mocné a silné ideologické partaje Václava Klause, se může s takovou samozřejmostí stavět do polohy nezávislého arbitra, který má právo cejchovat závislost, nezávislost, škůdcovství či koryfejství ostatních.

Protože Vám ve svých článcích nemíním věnovat onu pozornost, kterou mě opakovaně obdařujete Vy, jenom podotknu touto formou, že kdybych se chtěl snížit k Vaší formě zapšklého osočování, mohl bych Vás ve svých článcích nazývat například ideologem Hradofobie, ideologem patologického antihavlovství, koryfejem Sudetoněmeckého revanšismu, či exponentem bratrstva Cynismu a českého intelektuálního provincialismu. Chytlavé pojmy, že ano? Já je ovšem na stranách novin samozřejmě nepoužiji. Bylo by to pod mou úroveň.

S pozdravem

Jiri Pehe