indexok_r2_c02.gif(2 kb)  
Uvodní strana Sem můžete psát Dopisy čtenářů Archiv

17.9.-20.9. 2001

 

ARCHIV

Slušnost braná nadarmo

Ve stínu teroristických útoků na New York a Washington proběhlo u nás zrození - přesněji řečeno potrat - dlouho očekávané nové strany. Smělý mostní oblouk, vzepjatý mezi baštou českého podnikání a předměstskými squaty bojovníků proti Temelínu, za práva angorských goril a toleranci lehkých drog, se s rachotem zřítil těsně před tím, než na něm mohl být zahájen politický provoz. Dalo se to očekávat už vzhledem k tomu, že přípravné práce připomínaly Haydnovu Symfonii na odchodnou a zároveň rostlo napětí a nevraživost mezi mělnickým zámkem a podzámčím. Technika, kterou bylo dosaženo ohromujícího výsledku, by však neměla zůstat bez komentáře.

Obě křídla svorně sbírala podpisy, potřebné k registraci. Na poslední chvíli však podnikatelé "nabyli dojmu", že by mohli být z projektu vyloučeni, a požádali o registraci pomocí těchto podpisů sami. Když nyní pan Lobkowicz tvrdí, že archy byly nyní předány k registraci "podle několik měsíců starého plánu", má veřejnost za sbor pitomců: plán vznikl v době, kdy oba proudy byly ještě zajedno.

Takto vzniklá strana směřuje nyní ke konečnému úspěchu, jímž má být "vybudování silné politické strany hájící zájmy všech slušných lidí této země". Způsob, jakým se zakladatelé uvedli, je ovšem k něčemu podobnému předem diskvalifikuje.

Mladá fronta Dnes, 24. září 2001