indexok_r2_c02.gif(2 kb)  
Uvodní strana Sem můžete psát Dopisy čtenářů Archiv

18.6.-23.6. 2001

 

ARCHIV

Oznámení

bobr.gif(7 kb)

Paní poslankyně Marvanová prohlásila v reakci na spekulace, že by v poslední době docházelo na pravici ke sblížení dosud rozhádaných stran: "Pro mě je ODS soupeřem, stejně jako ČSSD. Tyto strany jsou spoluzodpovědné za to, jak to tady vypadá, a my chceme porazit jejich styl vládnutí."

Toto smělé prohlášení inspirovalo redakci Událostí, k tomu, aby počínaje červnem začala pravidelně udělovat bobříka vyčůranosti. Uloví ho ten politik, který projeví i na české poměry nadměrnou míru mírně řečeno nedostatku kritického odstupu k sobě samému (hrubí lidé tomu někdy říkají nestydatost). Vzhledem k tomu, že horká kandidátka na předsednictví v US (pozn.: a nyní čerstvě zvolená předsedkyně US) se před nedávnem dala slyšet, že nežijeme v právním státě, protože "právní reforma byla v uplynulých deseti letech zásadně podceněna" (rozuměj reforma sama sebe podcenila) je nepochybné, že si jako první zaslouží toto ocenění. Proto:

Redakce Událostí uděluje paní předsedkyni (původně jsme mylně uvedli poslankyni, za tuto nepřesnost se omlouváme) Haně Marvanové (Unie svobody) bobříka vyčůranosti za měsíc červen 2001).

Novopečené laureátce zároveň srdečně blahopřejeme.