indexok_r2_c02.gif(2kB)  
Uvodní strana Sem můžete psát Dopisy čtenářů Archiv

20.7. - 27.9.2004

ARCHIV

Korespondence s Týdnem (závěr)

V minulém čísle Událostí jsem dal čtenářům k dispozici dopis, který jsem poslal šéfredaktoru Týdne Balšínkovi jako reakci na rozhovor pana Daniela Kaisera s Evou Hahnovou. S jakýmsi malým zpožděním mi dnes (v pondělí 27. září) došla následující odpověď pana šéfredaktora Týdne Balšínka:

Vážený pane,

Vašemu dopisu v příloze nerozumím, protože považuji za přirozené vyjadřování názorů. Pokud máte konkrétní výhrady k zmiňovanému rozhovoru, otiskneme jej. Otevřené dopisy nepovažuji za důstojný způsob vyměňování názorů.

S pozdravem

Dalibor Balšínek

Na což jsem odpověděl:

Milý pane Balšínku,

Překvapuje mne Vaše útlocitnost. Na jedné straně se nestydíte publikovat ve svém listě nepřímé požadavky na to, aby se někomu v médiích nedostávalo příliš velkého prostoru pro jeho názory, na druhé straně Vám jiné dopisy než ty, které si přečtete a pak eventuelně vyhodíte do koše, připadají jako nedůstojný způsob komunikace. To si opravdu myslíte, že se budu před panem Kaiserem a paní Hahnovou obhajovat, že jsem někdy napsal něco pořádného a že prostor k publikaci, kterého se mi dostává, není příliš velký? Vidím, že se nedohodneme: podle Vás je jemné upozornění, že se někomu dostává příliš velkého publikačního prostoru, „přirozené vyjadřování názorů“, podle mne je to prasárna. Vzhledem k tomuto propastnému názorovému rozdílu a vzhledem k tomu, že jste vlastně nepřímo, ale velmi srozumitelně odpověděl na mou třetí otázku (jak hodlá redakce Týdne omezit příliš velký prostor pro publikaci, kterého se mi dostává), považuji naši korespondenci do budoucna za uzavřenou.

S pozdravem

Bohumil Doležal

28. září 2004