indexok_r2_c02.gif(2kB)  
Uvodní strana Sem můžete psát Dopisy čtenářů Archiv

3.7. -16.7. 2017

Ukončení spolupráce s Fórem 24

V předjaří roku 2014 se na mne obrátili z nově vznikajícího serveru Echo 24 s nabídkou, abych si u nich zřídil blog, kde bych publikoval své politické komentáře. Souhlasil jsem a prakticky od počátku existence serveru blog udržuji v chodu (frekvence max. 2 komentáře do měsíce, tak jsme se domluvili).

Tento způsob spolupráce mi vyhovuje, protože nejsem součástí redakčního kolektivu, nepodílím se bezprostředně na profilu média a zachovávám si nezávislost. Jsem přesvědčen, že z podobných důvodů to dosud vyhovovalo i vedení Echa 24.

Když pak v únoru roku 2015 vzniklo Svobodné fórum, začal jsem publikovat i tam (nebyl jsem členem redakce, ale zveřejňoval jsem tam své komentáře zcela pravidelně). Spolupráce až na jeden výrazný zádrhel v zimě roku 2015 probíhala hladce.

23. června tohoto roku mi šéfredaktor Šafr oznámil, že hodlá „zavést jasná pravidla, že naši kmenoví autoři nepublikují jinde. Protože se cítíme být využíváni a chceme spolupracovat jen s autory, kteří to s námi myslí vážně.“ (Pan Šafr mi dal v poslední době opakovaně najevo, že Echo 24 opovažuje za „konkurenční médium“. Pro mne ovšem Echo 24 konkurenční médium není, žádné médium neprovozuji).

Jistě, Fórum 24 je soukromé médium a formálně vzato má šéfredaktor právo si stanovovat pravidla, i když je víc než nestandardní, když to činí v případě lidí jako já, kteří vůbec nejsou jeho zaměstnanci. Mimochodem mne docela zajímá, jak o této nové podmínce přesvědčí Jana Jandourka, který zároveň pracuje v Reflexu.cz a publikuje tam komentáře, nebo Jefima Fištejna, který pravidelně publikuje v týdeníku Echo; já mám na Echu 24 blog).

Já mám však zase právo tuhle podmínku, kterou považuji za nehoráznou a jakou mi v celém mém životě nikdo nedal, zcela rozhodně odmítnout. Což činím tím způsobem, že už ve Fóru 24 nebudu publikovat. Panu Šafrovi jsem to sdělil 23. 6. tohoto roku a opakovaně 11. července tohoto roku. Mé rozhodnutí je konečné.

V publikování na svém blogu na Echu24 budu pokračovat za podmínek sjednaných v roce 2014, samozřejmě pokud o to bude mít vedení serveru nadále zájem.

16. července 2017