indexok_r2_c02.gif(2kB)  
Uvodní strana Sem můžete psát Dopisy čtenářů Archiv

1.1. -19.1. 2014

Třikrát Emanuel Mandler

Do tohoto „mandlerovského“ čísla zařazuji jako připomenutí tři významné články Emanuela Mandlera. Objevily se kdysi v Událostech a zabývají se Václavem Havlem a Václavem Klausem, vůči nimž se Mandler kriticky vymezoval.

Zde jsou linky na ony tři články včetně anotací.Vítězství skromnosti


Lze předpokládat, že projev českého prezidenta na City University of New York byl za oceánem přijat s nadšeným souhlasem. U nás ne. Naše společnost jako celek už vystřízlivěla z nekritického obdivu k prezidentu Havlovi a to se pozná i podle toho, že komentáře k jeho projevu byly vesměs zdařilé.Václav Klaus prezidentem?


Prohlášení, že Václav Klaus přijme kandidaturu na prezidentskou funkci, je především slušně vymyšleným úhybným manévrem, jak odstoupit z funkce předsedy ODS a zachovat si přitom důstojnost státníka. odchází v době, kdy už jeho schopnost něco pozitivního pro tento stát vymyslet a udělat je nepoměrně menší než v oněch skvělých dobách na počátku 90. let.Poslouchat vrchního velitele


V posledních dnech a týdnech publikoval prezident Václav Klaus množství textů, které obsahují zajímavé a nové myšlenky. Dostává se v nich do popředí otázka Evropské unie a Evropy vůbec. Je to pochopitelné, a to už proto, že Evropa se ocitla v krizi a že tuto krizi je třeba co nejpozitivněji vyřešit.

22. ledna 2013