indexok_r2_c02.gif(2kB)  
Uvodní strana Sem můžete psát Dopisy čtenářů Archiv

17.9. - 30.9. 2012

Změny v provozu Událostí

Vážení čtenáři,

30. zářím tohoto roku se uzavřel dvanáctý ročník Událostí. Rozhodl jsem se, že při té příležitosti podobu svého politického zápisníku změním. Změna bude znamenat omezení a uskrovnění.

Důvody, které mne k tomu vedou, jsou zcela prozaické a snad pochopitelné. V lednu mi bude 73 let. Mám jakési chronické zdravotní problémy, na něž se sice jen tak neumírá, ale s nimiž se zároveň nedá nic dělat. Během času se mohou jen zhoršit. A konečně, ztrácím chuť vyjadřovat se k řadě denních událostí, mnoho z nich mne prostě nezajímá. Důsledkem je, že už ani náhodou nejsem schopný reagovat pohotově týž den, jak se na internet sluší, ani dodržovat pravidelný rytmus denních aktualizací rubriky Co týden dal. Všechno se podstatně zhoršilo po operaci, kterou jsem absolvoval loni v květnu (sama o sobě nebyla nic mimořádného a dopadla velmi dobře). Čtenářům to všechno muselo být zřejmé.

Změny budou následující:

Rubriku Co týden dal nebudu napříště aktualizovat denně. Budu se k záležitostem dne vyjadřovat jen tehdy, když tak neučiním v nějakém článku a zároveň to budu považovat za tak důležité, že to už prostě nevydržím. „Provoz“ rubriky se tak podstatně omezí.

Zruším rubriky „Řekli, napsali“ (citáty z denního tisku) a Dopisy čtenářů. Adresa, na kterou mi doposud bylo možné psát, udalosti@bohumildolezal.cz, zůstává funkční. Zruším „Citát týdne“, který už řadu let nestíhám obměňovat (zásobu citátů jsem dávno vyčerpal) a čtenářskou anketu.

Zachována zůstane naproti tomu první část, kde publikuji všechny články, které jsem napsal do jiných médií (Lidové noviny, reflex.cz ad.). Když mi zbude čas, napíšu snad občas něco i přímo a jen pro Události. Zachován zůstane archiv Událostí, který v budoucnu rozšířím i o rekonstrukci čtenářské korespondence (systematicky jsem ji nearchivoval, ale věřím, že to nějak půjde). A zachovány zůstanou i maďarská, německá a polská příloha, budu se snažit v rámci svých možností je i nadále rozšiřovat o překlady některých mých nových textů.

Děkuji Vám za pozornost, kterou jste Událostem během uplynulých let věnovali, a potěší mne, když i v budoucnu v jejich skromnější verzi najdete tu a tam něco, co Vás zaujme.

Produkty lidského snažení jsou smrtelné jako lidé, kteří je mají na svědomí. Je v řádu věcí, že mají svůj začátek a konec.

S vděčností a úctou
Bohumil Doležal, 30. září 2012