indexok_r2_c02.gif(2kB)  
Uvodní strana Sem můžete psát Dopisy čtenářů Archiv

29.5. - 9.6. 2012

Poděkování

Ve čtvrtek 14. června mi na večeru v kavárně Malá Ryba v Křemencově ulici šéfredaktorka Revolver Revue Terezie Pokorná předala cenu časopisu za rok 2011. Link na texty dvou krátkých proslovů publicisty Adama Drdy a literárního teoretika a kritika Michaela Špirita, jakož i na malou fotodokumentaci, je zde. Zde je text mého stručného poděkování.

 

Dámy a pánové, vážení přátelé,
Prosím o omluvu, nejsem zdravotně zcela disponovaný. Budu mluvit jen velice krátce.

Dnešnímu večeru jsem velice rád, a to z několika důvodů.

Za prvé, stává se mi jen velice zřídkakdy, že bych se mohl zúčastnit nějakého shromáždění, kde by mne dva lidé po sobě chválili.

Za druhé, je to pro mne zážitek poněkud exotický, dosud nikdy jsem v této zemi nedostal žádnou cenu.

Navíc takovou, za kterou se člověk nemusí stydět. Chtěl jsem si vzpomenout na nějakou jinou (tuzemskou) té povahy, napadla mne však jen plaketa Jana Janského pro dárce krve. Nejsem ale v oboru cen žádný odborník.

Navíc mne mimořádně těší (a to uvádím jako doklad mého předchozího tvrzení), že ji budu sdílet mj. s mým zde přítomným kamarádem Zbyňkem Hejdou, s mým bohužel již zesnulým kamarádem Andrejem Stankovičem nebo s mým přítelem Zdeňkem Vašíčkem (který už bohužel taky není mezi námi).

Děkuji srdečně redakci Revolver Revue za tohle ocenění. Jistě, nejsme na světě proto, abychom sbírali ceny, plakety, řády a medaile, i když někteří se tak tváří a chovají. Nicméně takové ocenění je tak trochu příslib toho, že člověk tady na světě možná nebyl nadarmo. A za to jsem vděčný.

Děkuji Vám za pozornost.

Bohumil Doležal