indexok_r2_c02.gif(2kB)  
Uvodní strana Sem můžete psát Dopisy čtenářů Archiv

15.8. - 20.8. 2011

Čtenářský dopis LN

V Lidových novinách z 18. srpna polemizuje Miroslav Hudec s mým článkem Čas falešných proroků z 15. 8. t.r. Nesouhlasí s tím, že by incident v Novém Boru byl příkladem obcházení problémů, které může mít za následek růst extremismu.

Za prvé, nepsal jsem o tom, že takový incident může mít zmíněné následky, nýbrž že zmíněné následky může mít to, jak se ten konflikt v médiích pojednává.

Za druhé, pan Hudec mluví o „provokaci“. To je dobré, já dám někomu facku a on si přivolá tři hromotluky, kteří se mne pokusí zabít, a dobře mi tak, neměl jsem provokovat. Navíc ti hosté chtěli pomoci barmance, která dělala to, co je její povinností. To se o skupině Romů, kteří pak dělali pořádek mačetami, říci nedá. Mezi podnětem a reakcí je obrovská neúměrnost.

Za třetí, pan Hudec se raduje, že nikoho nezabili. Jistě, to ve Vítkově taky ne.

A za čtvrté: Srovnávat to, co se stalo v Novém Boru, s tím, co se stalo v Mukařově, je nehorázné. V Novém Boru je vážné podezření, že šlo o násilí proti skupině obyvatelů podle §352 odst. 2 trestního zákona (např. v Mladé frontě dnes vyšla informace o tom, že podle záznamu, pořízeného při útoku, mluvili útočníci o „bílých hlavách“).

Polemika pana Hudce je klasickým příkladem toho, k jak deformovanému pohledu na skutečnost vede tzv. politická korektnost.

Lidové noviny 22. srpna 2011