indexok_r2_c02.gif(2kB)  
Uvodní strana Sem můžete psát Dopisy čtenářů Archiv

14.4. -22.4.2008

Jiří Paroubek zavádí glasnosť

Sociální demokraté, přesněji řečeno jejich předseda Paroubek, zahrnují veřejnost informacemi, co všechno zruší, respektive vrátí zpátky, jakmile se dostanou k moci. Člověk by očekával, že to bude doplněno ještě seznamem všech těch, které dají zavřít, ale to, jak víme, se předem neříká, i když to bývá, jak taky víme, jen druhá strana téže mince.

Zdůrazňuji, že vůbec nepodezírám pana Paroubka, že by snad chtěl u nás obnovit komunismus: to jednak není technicky možné, a jednak je to zbytečné, protože k obojímu, co bylo zmíněno v předchozím odstavci, není komunismu vůbec zapotřebí, ba lépe se to dnes zvládne bez něho.

Pěkný doklad sociálně demokratické (přesněji řečeno paroubkovské) praxe a zároveň pěkný příslib pro budoucnost je prohlášení předsedy ČSSD, že jeho strana už nebude v budoucnu trvat na zavedení registračních pokladen (kdysi ještě za premiéra Šidly jsem jim věnoval tento fejeton) a minimálního základu daně pro podnikatele. V obou případech šlo sice o správná opatření, ale „symbolizovala útisk“ a odvedla ČSSD voliče. Proto od nich ČSSD upouští a slibuje, že se to nebude opakovat.

Vyjádření pana předsedy je třeba rozanalyzovat:

Za prvé: nemyslete si, že bychom snad byli udělali chybu! Chyby strana nedělá nikdy. (Pro čtenáře, kteří jsou ještě duchem napůl v bolševismu, zdůrazňuji, že „strana“ znamená v tomto případě ČSSD).

Ukázalo se však, že správné opatření „symbolizovalo útisk“ a „odvedlo ČSSD voliče“. To obojí je pádný důvod, abychom ho, bez ohledu na jeho správnost, zrušili.

Podobně postupovali i komunisté: když zjistili, že nějaké opatření jednoduše řečeno vzbuzuje mezi „pracujícími“ příliš velkou nevoli, „upustili od něho“. Je tu však podstatný rozdíl. Komunisté to udělali potichu a bez zbytečných řečí. Pan Paroubek, dítě nové doby, zavádí v tomto směru glasnosť. A vzhledem k tomu, že podle soukromých měření pana poslance Severy hlasová dispozice sociálně demokratického předsedy ve Sněmovně jen slabě zaostává za tou německého ovčáka (podotýkám, že nejde o revanšistu pasoucího ovce, nýbrž o psa) a výrazně předstihuje motorovou sekačku na trávu, je to glasnosť jako hrom.

lidovky.cz 23. dubna 2008