indexok_r2_c02.gif(2kB)  
Uvodní strana Sem můžete psát Dopisy čtenářů Archiv

7.1. - 12.1.2008

Z redakční korespondence

Tento týden jsem dostal dopis, v němž mi čtenář vytýká, že korespondenci cenzuruji. Není to poprvé, a proto jsem se rozhodl reagovat příklady. Dopis zní:

Pane Doležale,
samé souhlasné názory... To nikomu nestojíte za to, aby s Vámi polemizoval? Nebo nedejbože nesouhlasil. To je zvláštní. Píšete do Neviditelného psa - který je spíše zakuklenou hyenou, protože se většinou živí mršinami. A žádný nesouhlas. To jste šťastný člověk.

Nicméně Vaše mainstreamové snažení od zeleného stolu plného svodek mi přijde jako hudlařina a duševní a morální akrobacie spíš, než jako nezávislá žurnalistika.

Pěkný den. P.Skácel

 

Milý pane,

zveřejňuji všechny dopisy, které dostanu, kromě těch, které hrubě urážejí třetí osoby. Jako příklad uvádím několik dopisů zhruba téže úrovně, jako je ten Váš, které jsem obdržel za posledního tři čtvrtě roku a které se vesměs objevily v rubrice „Moji čtenáři mi píší“ (kromě toho dostávám samozřejmě i normální projevy nesouhlasu, ty jsem nechal stranou).

Zdraví Doležal

 

 

22.4.2007
Opravdu netuším kdo jste, nevím o vás nic... Ale z vašich článků čiší tak úžasná omezenost...
Jáchym

 

13.5.2007
Pane Doležale,
s nelibostí nesu celkové ladění Vašich vyjádření, které je převážně nečeské až protičeské, a já si lámu hlavu, z jakého hnízda vlastně pocházíte. Maně mi napadá vzpomínka na slova Jána Kollára (snad nebude vadit, že to byl vlastně Slovák) o tom, "jenž na své plémě mrvu kydá." Podobně negativně jsou zaměřena také Vaše vyjádření týkající se otázek spojených se sociálním statutem lidí. Není hanbou být chudým v prostředí, kde mnozí poklonkují těm, kdo se "domohli" svého majetku způsoby, které by jen stěží mohly být osvětleny před zkoumavým pohledem široké veřejnosti.  Zajisté se můžete schovávat za tzv. svobodu slova, která - jak se v poslední době zdá - platí jen pro někoho. Nicméně přicházím do styku s mnoha lidmi, kteří Vaše vyjádření, ať již v tisku nebo i v televizi, vnímají a kteří jsou jimi v řadě případů, stejně jako já, znechuceni. Je mi 63 roků, sem "jenom" strojní inženýr, jsem schopen se dobře dorozumět "jen" čtyřmi cizími jazyky a mimo práce na území tohoto státu jsem pracoval nějaký čas také v zahraničí. Přitom jsem ve světě také leccos viděl a setkal se s mnoha lidmi různého národního a sociálního původu. Sotva jsem však kdy narazil na někoho, kdo - jako Vy - opovrhuje vlastním národem a těmi, kdo svýma rukama vytvářejí bohatství své země. Přesto a nebo právě proto jsem hrdý na to, že jsem Čech a v duchu stále Čechoslovák, protože Československo bylo zločinně rozbito, a opovrhuji těmi, kdo se chtějí vlísat do přízně těm, kteří příliš sympatií pro tento národ neměli a nemají. Rád bych Vám vyjádřil své osobní opovržení.  
Ing. Karel Doležel

 

17.6.2007
Pane Doležale,
je možné, že člověk Vašeho vzdělání je schopen napsat takový blábol?
František Cakl
(dopis se týká glosy Mám ráda uniformy, bd)

 

8.7.2007
Vážený pane politologu, komentátore a spolupracovníku redakce, pokud jste nastavil Paroubkovu důvěryhodnost na úroveň nula, tak bych to viděl tak, že Vaše osobní i odborná důvěryhodnost se pohybuje zhruba tak okolo minus osmdesáti tří. Opravdu se můžete realizovat jenom v Lidových novinách, které kromě toho, že dělají ostudu svému názvu, tak už se mohou měřit a hodnotit jenom jako politický bulvár.
S pozdravem
Ing. Pavel Hering

 

15.7.2007
Pane Dolezale,
koukam, ze je pro vas opravdu strasne bolestive, kdyz vas nekdo "odvrhne" tak jako Vaclav Klaus vas ;-) Sleduji, ze do dnesniho dne je pro vas neprekonatelne odolat tomu, abyste ho nekopl do kotniku ;-) A pak ma mit clovek uctu k sedinam a verit, ze ti starsi jsou take zkusenejsi a chytrejsi. Mam pocit, ze nastal cas na nejaky ten domov s pecovatelskou sluzbou. nezdravim
Helena Sindelova
Praha

To je jediný co umíš ty idiote kritizovat!
Každý kdo má rozum, tak to vidí. Před 89 jste psali pro KSČ, teď píšete pro ODS.
Lidovým novinám zdar ! 

Doležale,
Jste nechutný, starý dědek a věřte, že ta vaše nenávist k Paroubkovi je do „nebevolající“. Ale přesto si nemyslím, že se vám podaří vyvolat „občanskou válku“ I když se o to svými výžblebty v LN snažíte. Co kdyby jste už táhl do důchodu a nechal vše svému vývoji. V tom důchodu se snažte pochopit ty vaše virtuální Paroubkovy lži.
Lad.Kovařík
Uh.Brod

 

22.7.2007
Dopručuji , abzste si dal na hlavu hodně studený obklad - a to nejen v současných vedrech
sima
Pozn.: není jasné, čeho konkrétně se poznámka týká. Asi všeho. Bd

 

30.9.2007
Pane "politologu".
Nechápu několik věcí:
1. Jakým způsobem se držíte v médiích s vašimi bláboly?
2. Jakým právem hodnotíte politiky, když jste jako politik 0 (nula).
3. Kdo  Vás vlastně platí?
Jste protivný
T. Skřička

 

11.4.2007
Vážený pane vševěde,
když čtu vaše články, lituji, že jste se nestal stvořitelem Všehomíra nebo že jste alespoň u všech rozhodujících dějinných událostí a zvratů nestál poblíž jako moudrý rádce. Také jsem rád, že prakticky není v tisku kauza, na kterou bych nemohla znát váš názor. Zeptám se vás proto – že víte vše – je nutkavá potřeba vyjadřovat se ke všemu: a) nějaká psychická porucha nebo je to b) projev hluboké občanské angažovanosti, jak ji známe ze všech učebnic o demokracii jako nutnou podmínku jejího fungování? Pokud je správné za a), jak  zní diagnóza?
Lumír Tuček

 

25.11.2007
...tak Doležale režim jehož jedním z prvních činů je zrušení Komise pro stíhání nacistických válečných zločinů a morálním vrcholem zátím... tvz předseda vlády používajcí nacistické slogany  a jehož jseš takovým malím vojtaunerem ,jistě nebude stát na antifašistických pozicích to jistě.K tomu pláč nad chudáky sudetáky...kteří byli tak neviní....a propo Republiku vlastně osvobodili  Američani a  Vlasovci   ...mizejcí pamětní desky a památníky,  žvanění o zaniklích vesničkách ...jak romantické..až na to že 70 80 90 procent volilo henleina celej tenhle odpornej revizionismus ...je toho ještě moc co bych té vaší kolaborantské bandě chtěl říct ale slova by to nebyla... to mi věř  tak hnuse mě je tak o polovinu mín než tobě a to mi věř celej další život budu bojovat  z tíhle  vašin slizem co se ted tady roztahuje    ...NO PASSARAN 
Petr Bretfeld Brmo

 

9.12.2007
Dobrý den pane  Doležale , je mi asi 45 let a živím se a svou rodinu  rukama a hlavou .Jde to dobře ale s přibývajícím věkem přemýšlím o tom , jak to změnit více ve prospěch hlavy . Vy jste tento problém  zvládnul dokonale . Přesto ale myslím / jako malí jsme si hrávali s lukoprenovými hračkami družstva   Emana Mandlera kde jste odléval zvířátka do formiček  /, že jestli na Vás někdy někdo vzomene , pak spíš jako na "manuála" . Kdo by vzpomínal na žlučovitého servilního dědka . Možná že byste měl taky napsat co jste dělal u Klause , aby se to čtenář dozvěděl ,"pokud vůbec" . Vy se něčím co umíte zabývat nebudete , snad že lukopren dneska nefrčí .I když  , teď mne vlastně napadá že jste přeci  pořád jen manuál i když v ..... límci .
Bez úcty Ivan's

 

26.12.2007
Vážený pane,
já nechápu vaši pýchu se kterou se odvažujete psát vaše nesmyslné bláboly.Že se nestydíte se takhle ponižovat a pochlebovat narcisnímu presidentovi, který nám dělá ostudu po celém světě. Pokud byste měl jakékoliv vzdělání tak byste věděl, že komentátor má události glosovat a svoje osobní pocity má dát stranou. Možná, že byste už mohl vědět, že svět není černobílý ale realita je mnohobarevná, Ale to ve vaší hlavě, kde jsou jen dvě krajnosti - buď miluji nebo nenávidím - není možné. Prosím vás běžte už do důchodu a neplýtvejte svým časem na takovéto nesmysly.
Zdeněk Vejdělek
Pardubice