indexok_r2_c02.gif(2kB)  
Uvodní strana Sem můžete psát Dopisy čtenářů Archiv

2.7. -9.7.2007

ARCHIV

Příběhy pana Paroubka

Předseda ČSSD už je zase ve formě. V neděli na ČT prohlásil se svým obvyklým šarmem, že jeho konkurent Topolánek „lže ráno, lže v poledne a lže večer“. Tím nastavil laťku podobně vysoko jako když před časem kritizoval rozvrat Topolánkova manželství. Pokusme se aplikovat přísnou zásadu „pravdu, pravdu a nic než pravdu“ na dva příběhy z vlastního politického života, s nimiž nás v posledních dnech seznámil.

Příběh první: jaký je zásadní rozdíl mezi způsobem, jak řešil krizi svého manželství pan Topolánek a jak ji řešil pan Paroubek? Zatímco Topolánek před více než rokem zákeřně, tajně a bez varování opustil oddanou manželku a začal se pelešit s paní Talmanovou, Pan Paroubek asi před třemi měsíci došel k závěru, že jeho manželství se jaksi opotřebovalo. Dohodl se proto s manželkou na rozvodu jako na nejlepším způsobu řešení. Pak žil pár týdnů jako poustevník, načež se na něj usmálo štěstí a podařilo se mu navázat vztah s paní Kováčovou.

Příběh druhý: pan Paroubek odmítá, že by jako premiér byl nějak namočený do jednání o americkém radaru. Naopak, neměl o něčem podobném ani tušení. Ministerstvo obrany to před ním totiž pečlivě tajilo. Dozvěděl se to až čtrnáct dní před parlamentními volbami, nejspíš od amerického velvyslance.

Nuže, milí čtenáři: já netvrdím, že pan Paroubek lže ráno, v poledne i večer. Jen se usilovně pokouším zhruba od počátku minulého týdne uvěřit oběma těmto historkám. A ke své hanbě se musím přiznat, že jsem zatím nepokročil ani o milimetr.

Snad to nevadí, vždyť ještě není všem dnům konec.

lidovky.cz 9. července 2007