indexok_r2_c02.gif(2kB)  
Uvodní strana Sem můžete psát Dopisy čtenářů Archiv

30.4. -9.5.2007

ARCHIV

Tisková zpráva Strany zelených

Reakce Kateřiny Jacques na článek v dnešním Právu


Deník Právo dnes uveřejnil článek o údajném napadení, jehož se měla dopustit poslankyně Strany zelených Kateřina Jacques na své sousedce. Redaktor Práva Petr Blahuš odmítl vyslechnout stanovisko starostky městské části, sousedů a nedal prostor ani Kateřině Jacques, aby se onomu nařčení bránila. Uvádíme proto nezbytná fakta:

V den, o kterém Právo píše, tedy v neděli 6. května, Kateřina Jacques žádný večírek nepořádala. Spolu s dcerou Ninou se zúčastnila večeře na francouzském velvyslanectví, ze kterého se večer vrátila a šla spát.

Probudilo ji zvonění městské policie, která jí oznámila, že dostala od sousedky udání, že děti v bytě Kateřiny Jacques (ve věku 12 a 13 let) jsou samy doma a poslankyně se o ně nestará. Když policie viděla, že tomu tak není, odjela. Poté poslankyně zazvonila u sousedky a žádala ji o vysvětlení, protože to nebyl první projev sousedské nevraživosti z její strany a poslankyně si už dříve na takové projevy mezi přáteli a kolegy stěžovala. Sousedka odpověděla křikem a zabouchla před poslankyní dveře. Ta se vrátila domů, uklidnila děti a zatelefonovala na městskou policii, aby se poradila, jak se podobným útokům bránit. Vyrušilo ji zvonění příslušníků Policie ČR, kteří jí oznámili, že byli zavoláni proto, že sousedku údajně napadla.

Kateřina Jacques uvádí, že měla původně v úmyslu na celý incident zapomenout podobně jako na projevy nepřátelství z minulosti. Vzhledem k tomu, že však byla kontaktována novináři, informovala svého právního zástupce i starostku Městské části Praha 2. Rodina, která spor vyvolala, způsobuje v domě opakované problémy, mj. se zde skrývaly celostátně hledané osoby, které zde policie objevila a zajistila, o čemž rovněž referovala média včetně TV.

Kateřina Jacques má zájem na dobrých vztazích se sousedy, což projevovala už tím, že se v době, kdy v onom bytě žila babička dnešního nájemníka, o ni starala. I proto se jí dnešní snaha o skandalizaci nepříjemně dotýká. Pokud by se měla nadále stupňovat, je připravena podniknout příslušné právní kroky.


Kontakt: Eva Rolečková, tisková mluvčí Strany zelených, 774 725 625, eva.roleckova@zeleni.cz


V Praze dne 9.5. 2007