Zteč veřejnoprávních médií: Babiš a „Občanská společnost“ ruku v ruce Návrh novely zákona o veřejnoprávních médiích je výrazem hlubokého pohrdání politikou a politiky. Stojí na přesvědčení, že politika je něco pochybného a podezřelého, co musí být od začátku do konce přísně střeženo – jenže někým, jehož oprávnění je o hodně pochybnější než např. oprávnění Poslanecké sněmovny.
|
Novelu mediálních zákonů je třeba zamítnout Chtěl bych se jen dotknout několika zásadních problémů souvisejících s návrhem novely zákonů o ČT a ČRo. Jde především o tzv. „německý“ (případně „bavorský“) model veřejnoprávnosti, a zejména o úlohu a způsob vytváření mediálních rad. Z celého programového spektra, které poskytují česká veřejnoprávní média, mne přitom zajímá politické zpravodajství a publicistika.
Místo vánočního fejetonu Vánoce je u nás čas televizních pohádek. Vystupují v nich princezny, čerti, tu a tam občas dokonce i nějaký anděl. Zkrátka báchorky. Vánoce jsou podle „Čechů“, jak se dnes rovněž v televizi a rozhlase říká, období, kdy se mohou (tedy můžeme) navzájem tahat na nos. Jakási něžná a poetická obdoba Apríla.
Dnešní politická krize, ČSSD a hlasatelé „občanské společnosti“ Vůči ideologii politického zápasu jako nesmiřitelného střetnutí sil dobra se silami zla a ideologii revolučního zvratu, v němž zkorumpovanou, zkostnatělou, resp. prohnilou „standardní demokracii“ nahradí iniciativa „obyčejných lidí, kteří makají a nekradou“, je třeba postavit rehabilitaci demokratické politiky.
|