indexok_r2_c02.gif(2kB)  
Uvodní strana Sem můžete psát Dopisy čtenářů Archiv

1.1. -11.1. 2015

Vzpomínkový večer na demokratickou iniciativu

 • Demokraté proti oligarchii a autokracii

  Na Slavnostním vzpomínkovém večeru 11. listopadu zveřejnili někdejší účastníci Demokratické iniciativy, kteří jsou nyní sdruženi v Klubu na obranu demokracie, prohlášení k výročí 17. listopadu s výše uvedeným názverm. Text je k dispozici zde.

 • Zpráva o Demokratické iniciativě

  Základní informace o nezávislé skupině Demokratická iniciativa. Úvod k brožurce, kterou vydal KOD k letošnímu výročí.

 • Z čeho vyrostla Demokratická iniciativa: aktivity mimo mainstream

  Byl bych rád, kdyby dnešní večer nebyl věnován jen Demokratické iniciativě, ale všem těm bezejmenným lidem, kteří se svým malým dílem zasloužili, abychom se dožili něčeho o poznání méně hnusného než bylo to, v čem jsem musel prožít prvních padesát let svého života. Příspěvek Bohumila Doležala na Slavnostním večeru Demokratické iniciativy 11. listopadu 2014.

 • Příspěvek Luboše Dobrovského na večeru Demokratické iniciativy

  Byl ten převrat – dejme tomu s jistými revolučními prvky – vskutku dobře využit k tomu, abychom založili hned od počátku novou efektivní, programově připravenou politiku, která by nahradila ten pouhý výkon moci, pro komunistické režimy charakteristický? Myslím, že větší blízkost mezi někdejší Demokratickou iniciativou a někdejší Chartou 77, mohla přispět k  započetí skutečné demokratické politiky ve větší šíři a větší srozumitelnosti než se tenkrát stalo a trvá do jisté, poměrně značné, míry dodnes.

 • Doplněná fotogalerie z večera Demokratické iniciativy

  57 fotografií ze slavnostního vzpomínkového večera, který se konal 11. listopadu t.r. v Michnově paláci v Praze

 • O Demokratické iniciativě v médiích

  Rekapitulujeme všechny informace týkající se Demokratické iniciativy, které se v posledních dnech objevily v médiích, včetně linků.

=